Δευτέρα, 22 Μαΐου 2017

THE FINALS 2017

Ύστερα από τις δυνατές μάχες των ημιτελικών και μετά από 73 αγώνες, έφθασε η στιγμή για τους μεγάλους τελικούς των πρωταθλημάτων Φοιτητριών και Φοιτητών.

ΤΕΛΙΚΟΣ Φοιτητριών
24/05/17 ΤΕΤΑΡΤΗ 15:30 
  ΧΗΜΙΚΟ
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ
 
 
ΤΕΛΙΚΟΣ  Φοιτητών 24/05/17 ΤΕΤΑΡΤΗ 17:30
 
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ
ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ

Δευτέρα, 27 Μαρτίου 2017

FINAL-FOUR ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΦΟΙΤΗΤΡΙΩΝ

Οι 4 ομάδες που προκρίθηκαν στην ημιτελική φάση της διοργάνωσης είναι:


ΧΗΜΙΚΟ
 

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ

ΤΟΠ.ΜΗΧ.


Οι ημιτελικοί θα κριθούν στις 2 νίκες και το αναλυτικό πρόγραμμα έχει ως εξής:



1ος ημιτελικός: ΧΗΜΙΚΟ - ΤΟΠ. ΜΗΧ.
25/04/17 ΤΡΙΤΗ 3-0 (25-07, 25-09, 25-11)
26/04/17 ΤΕΤΑΡΤΗ 3-0 (27-25, 25-09, 25-19)

Η ομάδά του ΧΗΜΙΚΟΥ προκρίθηκε στον τελικό της διοργάνωσης με 2-0 νίκες


2ος ημιτελικός: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ - ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ

03/05/17 ΤΕΤΑΡΤΗ 3-0 (25-20, 25-14, 25-16)
04/05/17 ΠΕΜΠΤΗ 3-0 (25-18, 25-23, 25-20)

Η ομάδά του ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ προκρίθηκε στον τελικό της διοργάνωσης με 2-0 νίκες


ΤΕΛΙΚΟΣ
24/05/17 ΤΕΤΑΡΤΗ 15:30
ΧΗΜΙΚΟ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ

FINAL-FOUR ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

Οι 4 ομάδες που προκρίθηκαν στην ημιτελική φάση της διοργάνωσης είναι:


ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ
ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ
ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ
ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗ

Οι ημιτελικοί θα κριθούν στις 2 νίκες και το αναλυτικό πρόγραμμα έχει ως εξής:


1ος ημιτελικός: ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ - ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ
08/05/17 ΔΕΥΤΕΡΑ  0-3 (19-25, 11-25, 14-25)
09/05/17 ΤΡΙΤΗ 3-2 (23-25, 25-13, 25-15, 11-25, 15-12)
10/05/17 ΤΕΤΑΡΤΗ 1-3 (18-25, 25-22, 19-25, 19-25)

2ος ημιτελικός: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ - ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗ
10/05/17 ΤΕΤΑΡΤΗ 3-0 (28-26, 25-20, 25-15)
11/05/17 ΠΕΜΠΤΗ 3-0 (25-22, 25-21, 25-23)



ΤΕΛΙΚΟΣ  
24/05/17 ΤΕΤΑΡΤΗ 17:30
ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ


Παρασκευή, 17 Μαρτίου 2017

ΠΛΕΪ-ΟΦ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

Η ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ 20-24 ΜΑΡΤΙΟΥ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ Η ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΜΕ ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ, ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΚΥΨΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ, ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΩΣ ΕΞΗΣ:


20/03/17 ΔΕΥΤΕΡΑ - 1ος προημιτελικός:
16:30 ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ - ERASMUS 3-0 (25-16, 25-12, 25-19)





21/03/17 ΤΡΙΤΗ - 2ος προημιτελικός:
16:30 ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ - ΤΕΦΑΑ 3-0 (25-09, 25-19, 25-18)




22/03/17 ΤΕΤΑΡΤΗ -  3ος προημιτελικός:  

17:30 ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ - ΙΑΤΡΙΚΗ 3-0 (25-22, 25-22, 25-19)




23/03/17 ΠΕΜΠΤΗ - 4ος  προημιτελικός:
17:30 ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗ - ΧΗΜΙΚΟ 3-1 (26-28, 25-17, 25-22, 25-22)






Δευτέρα, 13 Μαρτίου 2017

ΠΛΕΪ-ΟΦ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΦΟΙΤΗΤΡΙΩΝ

Η ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΦΟΙΤΗΤΡΙΩΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ 13-17 ΜΑΡΤΙΟΥ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ Η ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΜΕ ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ, ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΚΥΨΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ, ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΩΣ ΕΞΗΣ:


1ος προημιτελικός
ΧΗΜΙΚΟ - ΙΑΤΡΙΚΗ 3-0 (25-10, 25-13, 25-09)

2ος προημιτελικός
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ - ΠΟΛ.ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ 3-0 (25-11, 25-13, 25-16)

3ος προημιτελικός
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ - ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ 3-0 (25-16, 25-21, 25-21)


4ος προημιτελικός
ERASMUS - ΤΟΠ. ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 1-3 (25-14, 23-25, 17-25, 10-25)





Πέμπτη, 3 Νοεμβρίου 2016

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΦΟΙΤΗΤΩΝ- ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ & ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ


1η Αγωνιστική
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ             ΩΡΑ                 ΑΓΩΝΑΣ                         ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
11/11/16 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15.00  ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗ – ΙΑΤΡΙΚΗ 1-2 (26-24, 14-25, 11-15)
08/11/16 ΤΡΙΤΗ           16.3ΤΕΦΑΑ – ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ 0-2 (11-25, 13-25)
09/11/16 ΤΕΤΑΡΤΗ     15.00  ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ – ERASMUS 2-0 (25-15, 25-19)
07/11/16 ΔΕΥΤΕΡΑ     15.00   ΧΗΜΙΚΟ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ 0-2 (14-25, 18-25)


2η Αγωνιστική
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ             ΩΡΑ                 ΑΓΩΝΑΣ                         ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
18/11/15 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15:00 ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ - ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗ 0-2 (19-25, 23-25)
15/11/16 ΤΡΙΤΗ           16:30  ΙΑΤΡΙΚΗ - ΤΕΦΑΑ 2-0 (25-20, 25-19)
14/11/16 ΔΕΥΤΕΡΑ      15:00 ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ - ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ 2-1 (28-26, 19-25, 15-13)
14/11/16 ΔΕΥΤΕΡΑ      16:30 ERASMUS - ΧΗΜΙΚΟ 0-2 (19-25, 16-25)


3η Αγωνιστική
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ             ΩΡΑ                 ΑΓΩΝΑΣ                         ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
25/11/16 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ15:00  ΤΕΦΑΑ – ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ 0-2 (09-25, 11-25)
30/11/16 ΤΕΤΑΡΤΗ    18:00   ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ - ΙΑΤΡΙΚΗ 2-0 (25-12, 25-12)
21/11/16 ΔΕΥΤΕΡΑ    16:30   ΧΗΜΙΚΟ - ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ 0-2 (19-25, 24-26)
22/11/16 ΤΡΙΤΗ          17:00   ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗ - ERASMUS 2-0 (25-20, 25-21)


4η Αγωνιστική
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ             ΩΡΑ                 ΑΓΩΝΑΣ                         ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
01/12/16 ΠΕΜΠΤΗ       16:30  ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ 2-0 (25-22, 25-23)
02/12/16 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15:0ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗ - ΤΕΦΑΑ 2-0 (25-20, 25-16)
06/12/16 ΤΡΙΤΗ           15:00  ΙΑΤΡΙΚΗ - ΧΗΜΙΚΟ 1-2 (25-23, 18-25, 13-15)
28/11/16 ΔΕΥΤΕΡΑ      16:3ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ - ERASMUS 2-0 (25-08, 25-19)



5η Αγωνιστική
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ              ΩΡΑ                 ΑΓΩΝΑΣ                         ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
07/12/16 ΤΕΤΑΡΤΗ      16:30   ΧΗΜΙΚΟ – ΤΕΦΑΑ 2-0 (25-08, 27-25)
09/12/16 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15:00   ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ - ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗ 2-1 (25-22, 27-29, 17-15)
12/12/16 ΔΕΥΤΕΡΑ      18:00   ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ - ΙΑΤΡΙΚΗ 2-0 (25-18, 25-18)
06/12/16 ΤΡΙΤΗ            16:30   ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ - ERASMUS 2-0 (25-23, 25-13)


6η Αγωνιστική 
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ         ΩΡΑ                 ΑΓΩΝΑΣ                         ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
01/03/17 ΤΕΤΑΡΤΗ 16:30  ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗ - ΧΗΜΙΚΟ 2-1 (18-25, 26-24, 16-14)
02/03/17 ΠΕΜΠΤΗ  16:30  ΤΕΦΑΑ - ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ 0-2 (12-25, 14-25)
10/03/17 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15:00  ΙΑΤΡΙΚΗ - ERASMUS 2-0 (25-06, 25-17)
14/03/17 ΤΡΙΤΗ 18:00   ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ 0-2 (19-25, 18-25)



 7η Αγωνιστική
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ       ΩΡΑ     ΑΓΩΝΑΣ                         ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
10/03/17 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16:30 ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ - ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗ 2-0 (25-14, 25-18)
09/03/17 ΠΕΜΠΤΗ  16:30 ΧΗΜΙΚΟ - ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ 0-2 (16-25, 11-25)
07/03/17 ΤΡΙΤΗ      18:00 ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ - ΙΑΤΡΙΚΗ 2-0 (25-21, 25-22)
09/03/17 ΠΕΜΠΤΗ 15:00 ERASMUS - ΤΕΦΑΑ 0-2 (17-25, 21-25)


 ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (ΘΕΣΕΙΣ 1-8, ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ)
20/03/17 ΔΕΥΤΕΡΑ 16:30 1ος προημ.: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ - ERASMUS
21/03/17 ΤΡΙΤΗ       16:30 2ος προημ.: ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ - ΤΕΦΑΑ
22/03/17 ΤΕΤΑΡΤΗ 16:30 3ος προημ.: ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ - ΙΑΤΡΙΚΗ
23/03/17 ΠΕΜΠΤΗ  16:30 4ος προημ.: ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗ - ΧΗΜΙΚΟ


FINAL FOUR
1ος ημιτελικός: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ - Νικητής 4ου προημιτελικού
08/05/17 ΔΕΥΤΕΡΑ  16:30 1ος αγώνας 
09/05/17 ΤΡΙΤΗ 16:30 2ος αγώνας
10/05/17 ΤΕΤΑΡΤΗ 16:30 εάν χρειαστεί

2ος ημιτελικός: ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ - Νικητής 3ου προημιτελικού
15/05/17 ΔΕΥΤΕΡΑ 16:30 1ος αγώνας
16/05/17 ΤΡΙΤΗ 16:30 2ος αγώνας
17/05/17 ΤΕΤΑΡΤΗ 16:30 εάν χρειαστεί



ΤΕΛΙΚΟΣ  
19/05/17 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17:00
Νικητής 1ου ημιτελικού - Νικητής 2ου ημιτελικού




ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ
ΟΜΑΔΑ
ΒΑΘΜΟΙ
ΑΓΩΝΕΣ
1
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ
19
7
2
ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ
17
7
3
ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ
15
7
4
ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗ
13
7
5
ΧΗΜΙΚΟ
9
7
6
ΙΑΤΡΙΚΗ
9
7
7
ΤΕΦΑΑ
3
7
8
ERASMUS
0
7