Τρίτη, 21 Νοεμβρίου 2017

Ανακοίνωση

Σας ανακοινώνουμε ότι το πρωτάθλημα Πετοσφαίρισης Ανδρών θα ξεκινήσει στις 4/12/17 και το αντίστοιχο των γυναικών στις 5/12/17.
Το πρόγραμμα των αγώνων θα αναρτηθεί τις επόμενες ημέρες.


Τετάρτη, 1 Νοεμβρίου 2017

Ενημέρωση-Κλήρωση ομίλων 2017-2018

Αγαπητοί/ες φοιτητές και φοιτήτριες,
σας ενημερώνουμε ότι την Τρίτη 7 Νοεμβρίου 2017, στις 13.30 στην αίθουσα διδασκαλίας του ΠΓ, θα πραγματοποιηθεί η ενημέρωση για τη διεξαγωγή του πρωταθλήματος Πετοσφαίρισης και κλήρωση των ομίλων.

Η παρουσία των εκπροσώπων των ομάδων είναι υποχρεωτική

Σας περιμένουμε!


Πέμπτη, 21 Σεπτεμβρίου 2017

Πρωτάθλημα Πετοσφαίρισης ΑΠΘ 2017-2018

Αγαπητοί/ες φοιτητές και φοιτήτριες,
σας ανακοινώνουμε ότι ξεκινάνε οι δηλώσεις ομάδων για  το πρωτάθλημα πετοσφαίρισης  της νέας ακαδημαϊκής χρονιάς 2017-2018

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι/ες οι φοιτητές και οι φοιτήτριες του ΑΠΘ που σχηματίζουν ομάδες τουλάχιστον 6 ατόμων (μέγιστο 14 άτομα).

Δηλώσεις συμμετοχής έως Τετάρτη 25/10/17 εδώ



Δευτέρα, 22 Μαΐου 2017

THE FINALS 2017



ΤΕΛΙΚΟΣ Φοιτητριών

ΧΗΜΙΚΟ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ 3-0
 
ΧΗΜΙΚΟ

 ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ

ΤΕΛΙΚΟΣ  Φοιτητών 
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ - ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ 3-1
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ

ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ

Δευτέρα, 27 Μαρτίου 2017

FINAL-FOUR ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΦΟΙΤΗΤΡΙΩΝ

Οι 4 ομάδες που προκρίθηκαν στην ημιτελική φάση της διοργάνωσης είναι:


ΧΗΜΙΚΟ
 

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ

ΤΟΠ.ΜΗΧ.


Οι ημιτελικοί θα κριθούν στις 2 νίκες και το αναλυτικό πρόγραμμα έχει ως εξής:



1ος ημιτελικός: ΧΗΜΙΚΟ - ΤΟΠ. ΜΗΧ.
25/04/17 ΤΡΙΤΗ 3-0 (25-07, 25-09, 25-11)
26/04/17 ΤΕΤΑΡΤΗ 3-0 (27-25, 25-09, 25-19)

Η ομάδά του ΧΗΜΙΚΟΥ προκρίθηκε στον τελικό της διοργάνωσης με 2-0 νίκες


2ος ημιτελικός: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ - ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ

03/05/17 ΤΕΤΑΡΤΗ 3-0 (25-20, 25-14, 25-16)
04/05/17 ΠΕΜΠΤΗ 3-0 (25-18, 25-23, 25-20)

Η ομάδά του ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ προκρίθηκε στον τελικό της διοργάνωσης με 2-0 νίκες


ΤΕΛΙΚΟΣ
24/05/17 ΤΕΤΑΡΤΗ 15:30
ΧΗΜΙΚΟ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ

FINAL-FOUR ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

Οι 4 ομάδες που προκρίθηκαν στην ημιτελική φάση της διοργάνωσης είναι:


ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ
ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ
ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ
ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗ

Οι ημιτελικοί θα κριθούν στις 2 νίκες και το αναλυτικό πρόγραμμα έχει ως εξής:


1ος ημιτελικός: ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ - ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ
08/05/17 ΔΕΥΤΕΡΑ  0-3 (19-25, 11-25, 14-25)
09/05/17 ΤΡΙΤΗ 3-2 (23-25, 25-13, 25-15, 11-25, 15-12)
10/05/17 ΤΕΤΑΡΤΗ 1-3 (18-25, 25-22, 19-25, 19-25)

2ος ημιτελικός: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ - ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗ
10/05/17 ΤΕΤΑΡΤΗ 3-0 (28-26, 25-20, 25-15)
11/05/17 ΠΕΜΠΤΗ 3-0 (25-22, 25-21, 25-23)



ΤΕΛΙΚΟΣ  
24/05/17 ΤΕΤΑΡΤΗ 17:30
ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ


Παρασκευή, 17 Μαρτίου 2017

ΠΛΕΪ-ΟΦ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

Η ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ 20-24 ΜΑΡΤΙΟΥ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ Η ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΜΕ ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ, ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΚΥΨΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ, ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΩΣ ΕΞΗΣ:


20/03/17 ΔΕΥΤΕΡΑ - 1ος προημιτελικός:
16:30 ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ - ERASMUS 3-0 (25-16, 25-12, 25-19)





21/03/17 ΤΡΙΤΗ - 2ος προημιτελικός:
16:30 ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ - ΤΕΦΑΑ 3-0 (25-09, 25-19, 25-18)




22/03/17 ΤΕΤΑΡΤΗ -  3ος προημιτελικός:  

17:30 ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ - ΙΑΤΡΙΚΗ 3-0 (25-22, 25-22, 25-19)




23/03/17 ΠΕΜΠΤΗ - 4ος  προημιτελικός:
17:30 ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗ - ΧΗΜΙΚΟ 3-1 (26-28, 25-17, 25-22, 25-22)






Δευτέρα, 13 Μαρτίου 2017

ΠΛΕΪ-ΟΦ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΦΟΙΤΗΤΡΙΩΝ

Η ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΦΟΙΤΗΤΡΙΩΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ 13-17 ΜΑΡΤΙΟΥ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ Η ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΜΕ ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ, ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΚΥΨΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ, ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΩΣ ΕΞΗΣ:


1ος προημιτελικός
ΧΗΜΙΚΟ - ΙΑΤΡΙΚΗ 3-0 (25-10, 25-13, 25-09)

2ος προημιτελικός
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ - ΠΟΛ.ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ 3-0 (25-11, 25-13, 25-16)

3ος προημιτελικός
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ - ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ 3-0 (25-16, 25-21, 25-21)


4ος προημιτελικός
ERASMUS - ΤΟΠ. ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 1-3 (25-14, 23-25, 17-25, 10-25)





Πέμπτη, 3 Νοεμβρίου 2016

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΦΟΙΤΗΤΩΝ- ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ & ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ



ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΔΡΩΝ          
                                        
1)ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ              6
2)ΙΑΤΡΙΚΗ                      0
3)ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗ           6
4)ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ           6
5)ΣΣΑΣ                            6
6)ΧΗΜΙΚΟ ΑΠΘ                    (αποχωρεί)                   0
7)ΤΕΦΑΑ                         6
8)ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ          6
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  ΑΓΩΝΩΝ
ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ - ΙΑΤΡΙΚΗ
04/12/17
15:30
         3-0
ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ
07/12/17
15:30
ΣΣΑΣ - ΧΗΜΙΚΟ ΑΠΘ
11/12/17
15:30
3-0
ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ -ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗ
13/12/17
15:30
ΤΕΦΑΑ - ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ
14/12/17
15:30
ΙΑΤΡΙΚΗ - ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗ
18/12/17
15:30
0-3
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ - ΣΣΑΣ
19/12/17
15:30
ΧΗΜΙΚΟ - ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ
21/02/18
15:30
0-3
ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ - ΤΕΦΑΑ
21/02/18
17:30
ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗ - ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ
26/02/18
15:30
ΙΑΤΡΙΚΗ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ
27/02/18
15:30
0-3
ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ - ΣΣΑΣ
01/03/18
15:30
ΧΗΜΙΚΟ - ΤΕΦΑΑ
05/03/18
15:30
0-3
ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ
06/02/18
15:30
ΙΑΤΡΙΚΗ - ΣΣΑΣ
07/03/18
17:30
0-3
ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ - ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ
12/03/18
15:30
ΙΑΤΡΙΚΗ - ΧΗΜΙΚΟ ΑΠΘ
13/03/18
15:30
3-3
ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗ - ΣΣΑΣ
14/03/18
15:30
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ - ΤΕΦΑΑ
14/03/18
17:30
ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ - ΧΗΜΙΚΟ ΑΠΘ
19/03/18
15:30
3-0
ΙΑΤΡΙΚ - ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ
20/03/18
15:30
0-3
ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗ - ΤΕΦΑΑ
22/03/18
15:30
ΙΑΤΡΙΚΗ - ΤΕΦΑΑ
26/03/18
15:30
0-3
ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗ - ΧΗΜΙΚΟ ΑΠΘ
27/03/18
15:30
3-0
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ -  ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ
28/03/18
15:30
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ - ΧΗΜΙΚΟ ΑΠΘ
16/04/18
15:30
3-0
ΣΣΑΣ - ΤΕΦΑΑ
17/04/18
15:30
ΣΣΑΣ - ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ      21/02/2018           15:30

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΦΟΙΤΗΤΡΙΩΝ- ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ & ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ




A ΟΜΙΛΟΣ  ΓΥΝΑΙΚΩΝ
    ΒΑΘΜΟΙ     
1) ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ    3
2)ΤΕΦΑΑ ΣΕΡΡΩΝ    0
3)ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗ    6
4)ΣΣΑΣ    3
5)ΙΑΤΡΙΚΗ    6
6)ΤΟΠΟΓΡΑΦΟΙ    3
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ
ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ - ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗ 05/12/17 15:30    0-3
ΤΕΦΑΑ ΣΕΡΡΩΝ - ΤΟΠΟΓΡΑΦΟΙ 08/12/17 15:30    0-3
ΙΑΤΡΙΚΗ - ΤΟΠΟΓΡΑΦΟΙ 12/12/17 15:30    3-1
ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ - ΣΣΑΣ 13/12/17 17:30
ΣΣΑΣ - ΙΑΤΡΙΚΗ 20/12/17 15:30
ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗ - ΣΣΑΣ 22/02/18 15:30
ΤΕΦΑΑ ΣΕΡΡΩΝ - ΙΑΤΡΙΚΗ 23/02/18 15:30   0-3
ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ - ΤΟΠΟΓΡΑΦΟΙ 28/02/18 15:30
ΤΕΦΑΑ ΣΕΡΡΩΝ - ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗ 02/03/18 15:30   0-3
ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗ - ΙΑΤΡΙΚΗ 08/03/18 15:30
ΤΕΦΑΑ ΣΕΡΡΩΝ - ΣΣΑΣ 09/03/18 15:30   0-3
ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ - ΙΑΤΡΙΚΗ 15/03/18 15:30
ΣΣΑΣ - ΤΟΠΟΓΡΑΦΟΙ 21/03/18 17:30
ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ - ΤΕΦΑΑ ΣΕΡΡΩΝ 23/03/18 17:30    3-0
ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗ - ΤΟΠΟΓΡΑΦΟΙ 29/03/18 15:30


B  ΟΜΙΛΟΣ  ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΒΑΘΜΟΙ         
1)ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ 4
2)Π.ΑΝ.Θ.ΗΡ. 5
3)ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ 0
4)ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ 3
5)ERASMUS TEAM 3
6)ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΑΠΘ 6
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  ΑΓΩΝΩΝ
ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ - ΠΑΝΘΗΡ
06/12/17
15:30
2-3
ΘΕΩΛΟΓΙΚΗ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ
06/12/17
17:30
0-3
ERASMUS TEAM - POLITIKOI MHXANIKOI
11/12/17
15:30
0-3
ΠΑΝΘΗΡ - ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ
15/12/17
15:30
3-0
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ
08/12/17
17:30
ΘΕΩΛΟΓΙΚΗ - ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 
20/12/17
17:30
0-3
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ - ERASMUS TEAM
23/02/18
17:30
ΜΑΘΙΜΑΤΙΚΟ - ΠΟΛΙΥΙΚΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ
28/02/18
17:30
ΠΑΝΘΗΡ - ERASMUS TEAM
02/03/18
17:30
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ - ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ
07/03/18
15:30
3-0
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ - ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ
09/03/18
17:30
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ - ERASMUS TEAM
16/03/18
15:30
ΠΑΝΘΗΡ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ
16/03/18
17:30
ΠΑΝΘΗΡ - ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ
21/03/18
15:30
ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ -  ERASMUS TEAM
23/03/18
15:30
0-3

Τρίτη, 1 Νοεμβρίου 2016

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΦΟΙΤΗΤΩΝ & ΦΟΙΤΗΤΡΙΩΝ

ΤΡΙΤΗ 01/11, θα πραγματοποιηθούν οι κληρώσεις για τα πρωταθλήματα VOLLEY Α.Π.Θ. Φοιτητών και Φοιτητριών, για την περίοδο 2016-2017.

16:00 Φοιτητών
16:30 Φοιτητριών
Απαραίτητη η παρουσία των υπευθύνων των ομάδων.


Δευτέρα, 30 Μαΐου 2016

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΟΙ ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ ΤΟΥ ΧΗΜΙΚΟΥ

Στον καλύτερο και πιο συναρπαστικό τελικό που έχει γίνει στο πρωτάθλημα Φοιτητριών η ομάδα του ΧΗΜΙΚΟΥ επικράτησε της ομάδας των ΚΑΛΩΝ ΤΕΧΝΩΝ, η οποία ύστερα από 2 συνεχόμενες κατακτήσεις έχασε τον τίτλο. 
Ο αγώνας ήταν συγκλονιστικός από την αρχή και το πάθος όλων των παικτριών πολύ μεγάλο με αποτελεσμα να παιχτούν 5 δυνατά και αμφίρροπα σετ.
Ο αγώνας κρίθηκε στις λεπτομερειες και οι διακυμάνσεις του σκορ ήταν συνεχομενες.
Τις απονομές έκανε ο υπεύθυνος του παν.κου γυμ.ριου κ. Βασίλης Παπαχαρίσης.
Τα σετ διαμορφώθηκαν ως εξής : 
ΚΑΛΩΝ ΤΕΧΝΩΝ - ΧΗΜΙΚΟ 
25-23
27-29
26-24
13-25
16-18